בחירת תאריך לחתונה לציון על הזמנה לחתונה

מזל טוב, וברכות על האירוסין. אנחנו יודעים שהייתה הצעת נישואין מרגשת. איך אנחנו יודעים? כי מי שמחפש מידע על בחירת תאריך לחתונה הוא מישהו שחושב על הפרטים הקטנים של כל אירוע – בין אם זאת הצעת נישואין, החופה או ירח הדבש. אז אחרי שהצעת הנישואין הסתיימה בהצלחה, והתשובה החיובית התקבלה, הגיע הזמן לעבור לשלב החשוב באמת: קביעת תאריך החתונה שתציינו בהזמנה לחתונה.
אז איך עושים את זה? זה לא מסובך, אבל יש דברים קטנים שכדאי לשים לב אליהם.
 
 

1. עונה טובה לחתונה.

יש כאלה שפורחים בחורף ויש כאלה שבקיץ. זה הזמן להחליט מה העונה הכי טובה בשבילכם. ההבדל המרכזי ברור: חתונה בקיץ מאפשרת לקיים אותה בחוץ, חתונה בעונת החורף היא בדרך כלל בפנים. זה עניין של העדפה אישית שמספקת את המסגרת הראשונית לקביעת התאריך. אם אתם מהסוג שאחרי פסח חייב מזגן, כדאי לשקול ברצינות להימנע מחתונה קיצית.
 
 

2. זמן התארגנות לאורחי החתונה.

האם האורחים החשובים שלכם יהיו זמינים להגיע בהתראה קצרה יחסית? ככל שתתנו יותר זמן להתארגנות, כך האורחים שלכם יוכלו לתכנן הגעה לחתונה מראש – הם לא יקבעו נסיעות לחו"ל או אירועים חשובים אחרים. (מומלץ לשלוח כרטיס Save The Date ברגע שאתם קובעים את תאריך האירוע). מצד שני, לעיתים דווקא בגלל אורחים נדרשים לקיים את החתונה בזמן קצר יחסית – לדוגמא, הגעה של אורחים חשובים לארץ או נסיעה מתוכננת לחו"ל – של קרובי משפחה (לעיתים גם שלכם).
 
 

הזמנה עם חיתוכים עדינים בלייזר ונייר פרגמנט מודפס. הזמנה למשלוח רגיל בדואר

 
 

3. זמן הפקה ותכנון.

אפשר להפיק חתונות גם בחודש, ויש חברות שמתמחות בכך. לעיתים יש בכך יתרונות במחיר, ולעיתים לחץ הזמן דווקא עושה טוב לזוגות שקשה להם לקבל החלטות. אבל לרוב, בחתונה שתוכננה לאורך זמן הדברים יורגשו באירוע עצמו. קביעת תאריך מאוחר יחסית מאפשר תכנון עצמי של האירוע, מציאת הספקים הכי טובים שאתם רוצים לעבוד איתם – כולל אולם, צלמים ודי ג'יי או להקה. זה גם מאפשר זמן להתמודד עם תקלות ובעיות. תנו לעצמכם לפחות 3 חודשי התארגנות.
 
 

4. היום המיוחד שלכם

כיף לבחור תאריך מיוחד, שתמיד קל לזכור. לדוגמא תאריך חתונה כגון ה- 1.1 או תאריך עם כפילות במספרים או עם ראשי תיבות מעניינים בתאריך העברי. אפשר לבחור ביום עם משמעות היסטורית, ואף לבנות סביבו נושא לחתונה. גם ערב ל"ג בעומר הוא יום מבוקש מאוד בקרב זוגות.
 
 

5. לא על פי היהדות

תאריכים שלא מתחתנים בהם על פי היהדות הם כל תקופת ספירת העומר וימי בין המצרים. לא נהוג גם להתחתן במוצאי וערב חג – גם מסיבות הילכתיות (שלא לחלל שבת) וגם מכיוון שזה לא נוח לאורחים.
 
 

6. אירועים לאומיים.

בשנים האחרונות אירועים לאומיים, כגון משחקי נבחרת או מכבי תל אביב בכדורסל, תופסים קצת פחות מקום במרחב הציבורי. אך עדיין ישנם אירועים כמו גמר המונדיאל, שעדיף להימנע מהם בקביעת תאריך החתונה. כמו כן, כדאי לבדוק, ככל הניתן האם מתקיים אירוע נקודתי באזור החתונה. כך למשל בערב מרתון תל אביב כדאי להימנע מאירוע באזור. מומלץ לבדוק בלוחות אירועים באינטרנט מה מתקיים ביום המתוכנן.
 
 

7. קביעת שעה:

שעת החופה צריכה להיות לאחר שעת השקיעה, בשל הצורך לכתוב בכּתוּבָּה במדויק את התאריך העברי, המתחלף בשעת השקיעה. לפיכך יש להחליט אם החופה תיערך לפני השקיעה או לאחריה. בימי שישי הרבנות מאפשרת לקבוע חופות עד הצהריים בלבד – בחורף עד 12:00 ובקיץ עד 13:00 – והמסיבה והסעודה יכולות להימשך אחר כך.
 
 


 
 

ההזמנה לחתונה:

בהזמנה לחתונה מומלץ לציין את התאריך הלועזי, ולקבוע את שעה המוקדמת בכשעתיים לפני זמן החופה המתוכנן (לפורמט אירוע רגיל).

עיצוב אתר: ירדן גלילי