חתונה קטנה ואינטימית – הגודל כן קובע

כשמדובר במסיבת חתונה, זוגות רבים מסכימים שהגודל כן קובע. כשמזמינים פחות אנשים זה אומר אירוע אישי יותר. לחתן ולכלה יש יותר זמן כדי לבלות עם האורחים שלהם, המוזמנים יכולים לפגוש ולהכיר אחד את השני, וכולם תורמים לאירוע בדרכם שלהם.

 

לחגיגות אינטימיות, מן הסתם, יש יתרונות מסוימים. ננסה לחשוף את האמת מאחורי אירוע קטן ואינטימי.

 

להשתמש בתקציב קטן יותר

אתם יכולים להחליט שארוחת ערב ל-50 איש מתאימה לכם יותר מאשר עוגה ופונץ' ל-100 מוזמנים. יש זוגות שהזמינו פחות מ-75 אורחים, קצצו ברשימת האורחים שלהם עד למינימום על מנת למקסם את התקציב שלהם. זה הופך לבחירה בין עיגולי פינות כדי שאפשר יהיה איכשהו להזמין 150 איש, לבין קיצוץ רשימת האורחים לחצי כדי לא להתפשר ולממש את כול מה שחלמתם שיתגשם ביום החתונה שלכם.

 

לתת יחס מעולה לאורחים

כשעורכים חתונות קטנות מקבלים הזדמנות נהדרת באמת ללכת עד הסוף. למשל, ארוחת הערב ומבחר המשקאות יכולים להיות משובחים ויקרים יותר, והאירוע יכול להתקיים במקום מהודר יותר. למשל, באחת החתונות שאליה הוזמנו 20 אורחים, הם נאספו על ידי לימוזינות שהובילו אותם לטקס החתונה. לאחר מכן, נלקחו האורחים לחדר פרטי במסעדה מעולה לארוחת ערב בלתי נשכחת.

המשמעות של הקפדה על המידה הקטנה, היא שדברים אחרים – כמו מתן שירות לימוזינה, סלסלות מתנה עמוסות, וסעודה עם שש מנות לאורחים שלכם – נעשים פתאום נגישים וניתנים להשגה. חשבו על הזמנות לחתונה אישיות עם חיתוך בלייזר לעומת הזמנות סטנדרטיות; על שמפניה איכותית לעומת יין מוגז, ועל סידור פרחים מפואר מקיר לקיר של ורדים וסחלבים נדירים לעומת זרי פרחים נדושים.

 

להקדיש תשומת לב לפרטים

לעתים קרובות, כאשר בני הזוג מתכננים חתונה קטנה, הם נוטים לא לשכור שירותים של יועץ חתונות. אז אל תשכחו: אירוע קטן יותר הוא לא שם נרדף לאירוע פשוט יותר… להיפך, כול פרט בולט לעין. לכן צריך לשים לב ולהקפיד על כל פרט ופרט. אי אפשר להסתתר מאחורי המוני המוזמנים במסיבה קטנה – פישולים ומבוכות שאפשר להעלים מעיניהם של 200 אנשים שמסתובבים להם באירוע, יהיו ברורים מאוד לעיניהם של 50 מוזמנים או פחות.

 

להפוך את האירוע לכיפי

זה אולי החלק הטוב ביותר שמציעה החתונה הקטנה. כשיש פחות אנשים באירוע, קל יותר לצרף איכשהו את כולם לפעולה. תלוי אמנם באירוע עצמו, אבל אתם יכולים לבקש מכולם לקרוא שורה מתוך שיר או תפילה שמשמעותיים לכם; לבקש מכולם לעמוד ולהקיף אתכם, בני הזוג, כשאתם עומדים מתחת לחופה; להושיב את כל המוזמנים סביב שולחן אחד גדול; או להעביר את ספר האורחים עם קופסת צבעים כדי שירשמו ויחלקו זיכרון מלבב שיש להם עם החתן והכלה.

 

להגביל את רשימת האורחים

אם אתם מתלבטים באשר לרשימת האורחים, ואתם לא רוצים להתמודד עם ים של פרצופים לא מוכרים ביום כל כך מרגש עבורכם, אתם יכולים להגביל את הרשימה ולהסכים על כך שחגיגה קטנה יותר תוכל ליצור אווירה שמחה יותר. האורחים שיגיעו לאירוע הקטן נמצאים שם כדי להציע את האהבה והתמיכה שלהם בחתן ובכלה, לא רק ביום חתונתם, אלא בכול יום בחייהם, וכדי להפוך את היום היפה והחשוב ליום המשמעותי ביותר בחייהם.

ייתכן ותשמעו מחאות מבני המשפחה ומהחברים, אבל אין דרך קלה לעשות זאת, חוץ מלהיות כנים באופן מוחלט ולהגיד לכולם שאתם מתכננים אירוע קטן ומגבילים את הרשימה.

 

לקריאה נוספת בנושא:

-          4 סימנים שאתם בוחרים קייטרינג מתאים לאירוע קטן

-          5 דברים שלא רואים בכל חתונה ושלא ישכחו לכם

 

עיצוב אתר: ירדן גלילי