מתי מומלץ לשלוח הזמנות לחתונה

יש חתונות שמתוכננות בקפידה, ויש חתונות ספונטניות – אבל לא משנה איזה סוג חתונה אתם מארגנים, תרצו שהאורחים החשובים שלכם יגיעו לאירוע. לשם כך, יש לוודא מוקדם ככל הניתן שהם זמינים בתאריך החתונה (וכמובן גם זוכרים להגיע) – נעשה זאת בשלושה צעדים פשוטים.
 

Save The Date

ההמצאה הפשוטה והנפלאה הזו שנקראת Save The Date – מאפשרת לכם להודיע על תאריך החתונה מיד כאשר אתם סוגרים את מקום האירוע. הדבר נעשה באמצעות כרטיס בעיצוב נקי, שרק מודיע על התאריך של האירוע. כך אתם יכולים לעבור לחשוב ברוגע על רעיונות להזמנה, לבחור מיתוג לאירוע, ולשלב יחדיו את כל מרכיבי העיצוב שלכם.
 

הזמנת עץ נפתחת

 
 

שליחת הזמנות חתונה

אם שלחתם כרטיס Save The Date, אפשר לשלוח הזמנה מעוצבת לחתונה בתאריך מאוחר יחסית, ממש לקראת החתונה. כך ההזמנה לחתונה משמשת גם כתזכורת לקראת האירוע, וממלאת את התפקיד המרכזי שלה – סימן להתחיל להתרגש ולהכניס את המוזמנים לאווירת החתונה.
אם לא שלחתם כרטיס Save The Date או שהחתונה ממש מעבר לפינה, מומלץ לשלוח הזמנה לפחות 3 חודשים לפני האירוע. חשוב להקדים במיוחד לקראת חתונה בקיץ או בחגים – תקופה בה אנשים רבים יוצאים לחו"ל, ולא יכולים לדחות את התוכניות שלהם.

מיתוג כוסות יין - זוג על נדנדה
 
 
 

אישור הגעה

חלק בלתי נפרד משליחת ההזמנה לחתונה הוא אישור ההגעה לאירוע. בדרך כלל מבצעים אישור הגעה בטלפון כשבועיים או שלושה לפני האירוע, כדי לאפשר מספיק זמן לבצע סידור שולחנות. את אישור ההגעה מומלץ לתת לחברים או להשאיר זאת לחברת ההפקה אם יש כזו. לא מומלץ לעשות זאת בעצמכם, מכיוון שאורחים רבים לא מרגישים בנוח לומר כי לא יגיעו, ואתם תישארו עם מקומות ריקים או עם אורחים שלאו דווקא תכננו להגיע.

דרך אלגנטית יותר תהיה לשלוח כרטיס אישור הגעה, אותו ישלחו אליכם חזרה האורחים. הכרטיס מפחית מכם עומס מההכנות, בעיקר בשבועות הקריטיים שלפני החתונה, ובמקביל מוריד מחוסר הנעימות שבאישור האירוע. כרטיס אישור ההגעה מעוצב בסגנון דומה לזה של ההזמנה, ויוצר מיתוג אחיד ומרשים עבור המוזמנים.

מיתוג כוסות יין - ילדה על נדנדה
 
 
 

לסיכום

לא ניתן להבטיח כי כל האורחים שלכם יוכלו להגיע, ותמיד צפויות קצת אכזבות. אבל אם זוכרים את חשיבות ההזמנה המקודמת, הדברים יכולים לחסוך אי נעימויות רבות, ומצד שני להביא הרבה אורחים לחלוק איתכם את האירוע המרגש.
 

ועוד כמה טיפים בנושא הזמנות לחתונה:

- ההזמנה היא אות הפתיחה של החתונה – וחלק חשוב בהכנסה לאירוע הגדול, הקדישו לה מחשבה בהתאם.
- תאריך עברי זה חשוב, אך נוטה לבלבל – ציינו גם תאריך לועזי.
- העבירו את ההזמנה להגהה אצל אדם נוסף.
- חישבו על דוברי שפות זרות אליהם נשלחת ההזמנה.

עיצוב אתר: ירדן גלילי