טבעת נישואין

 

קניית טבעת נישואין

החתונה מורכבת מהמון רגעים מרגשים, אבל אם יש נקודה אחת בזמן בה שני אנשים הופכים לזוג נשוי, זה הרגע בו הטבעת מחליקה על האצבע של הכלה.
הטבעת היא הסמל החזק ביותר לנישואין. היא מלווה את הזוג לכל אורך הנישואים, ובשונה מהכתובה ומאלבום החתונה, היא גם נוכחת בחיי הזוג בכל יום.
לא לחינם, טבעת הנישואין היא מעגלית – אין לה התחלה ואין לה סוף – היא מסמלת את ההמשכיות של הזמן. היא מכניסה את הכלה והחתן למעגל חיים אינסופי, בו קשורים יחדיו הסבים והסבתות, ההורים, הילדים, הנכדים והדורות העתידים לבוא.
החשיבות הסימלית הגדולה של הטבעת הופכת אותה לאחת ההחלטות החשובות ביותר של הזוג לקראת החתונה. ריכזנו מספר נקודות שכדאי לשקול לפני שרוכשים טבעות לכלה ולחתן.
 
 


 
 

טבעת בפרוטה – פחות זה יותר

על פי המסורת היהודית על הטבעת להיות פשוטה. היא אינה אמורה לנצנץ מיהלומים המשובצים בה, או לשאת כיתוב. אך למרות מגבלות אלה, יכולה הטבעת להיות עשויה מכל חומר. יש האומרים כי אם נתקעת במקום מרוחק ובודד, אפילו הסוגר של פחית שתיה (מהסוג הישן הגדול יותר) יכול לשמש לצורך השלמת טקס נישואין כהלכתו. למזלנו רוב המתחתנים מתכוננים לחתונה שלהם מראש ויכולים להרשות לעצמם טבעת מסורתית יותר מכסף או זהב.
לעומת זאת, יש דבר אחד שהוא מהותי לצורך החופה. על הטבעת חייב הבעל לשלם בכספו שלו (ושתהיה שווה לפחות פרוטה). על העובדה כי הטבעת שייכת אך ורק לו, יצטרך החתן להצהיר בחופה עצמה מול קהל המוזמנים, רגע לפני שהוא עונד אותה לזוגתו. מסיבה זו נהוג לשלם על הטבעת במזומן ולא באשראי עם תשלומים, דבר המונע שאלה לגבי האם הטבעת שייכת לבעל או לחברת האשראי.
 
 

על איזו אצבע עונדים את הטבעת?

את הטבעת יענוד החתן על אצבע (ולא אמה, קמיצה, זרת או אגודל) ידה הימנית של הכלה, מיד אחרי שאמר "הרי את מקודשת". אם החתן התבלבל או שהכלה הגישה את האצבע הלא נכונה, זה לא באמת חשוב, העיקר הוא להעניק טבעת. בכל הקשור לחופה וקידושין הרבה פעמים "העיקר הכוונה" הוא הביטוי המנצח.
על אף שאין מדובר במסורת, כיום נהוג אצל רבים כי גם הכלה תעניק טבעת לחתן. היא יכולה להיות זהה לזו של החתן או שונה, מאחר ואין כאן חובה הלכתית אלא נוהג שהשתרש.
עכשיו אחרי שאתם יודעים כיצד עונדים את הטבעות, הגיע הזמן לצאת לרכוש אותן.
 
 

הזמנה מיוחדת לחתונה חתוכה בלייזר
 
 
 

כיצד לבחור טבעת נישואין

על אף שטבעות נישואין הן פשוטות יחסית, ישנן מאות דוגמאות לבחור מתוכן את הטבעות שילוו את הזוג לאורך כל שנותיו המשותפות.
 

נוחות:

בראש ובראשונה חשובה נוחות הטבעת, בעיקר כאשר מדובר בטבעת לגבר. בעוד נשים רגילות לענוד טבעת, רוב הגברים מעולם לא הסתובבו במהלך ימים שלמים עם תכשיטים וטבעות בפרט. לכן כדאי מאוד שהטבעת תהיה נוחה. שתהיה בדיוק בהיקף הנכון, וגם מבחינת העובי שלה שלא תיצור חיכוך מיותר. טיפ חשוב הוא להקפיד על ניקיון הטבעת מעת לעת כדי למנוע גירויים ותחושה לא נעימה.
 

זוג תואם:

עוד לפני שניגשים לבחירת הטבעת, כדאי להחליט האם מעוניינים בטבעות תואמות, או שלכל אחד מבני הזוג תהיה הטבעת הייחודית שלו. מדובר פשוט בתיאום ציפיות, כדי שאף אחד מהצדדים לא יופתע ויתאכזב מהבחירה של השני בעת הקניה.
 

כיתוב:

חריטה של כיתוב בצידה הפנימי של הטבעת מעניקה ייחוד לטבעות, הופכת אותה לאישית יותר, ומחזקת את הקשר של בני הזוג לטבעות. ישנם זוגות החורטים משפט זהה ואהוב, ישנם המחלקים ביניהם שני חלקים של משפט אחד, יש כאלה שחורטים פסוק מהתנ"ך, או המציינים תאריך חשוב שהזוג חולק. בכל מקרה כדאי להחליט על הדברים לפני שניגשים לרכישת הטבעת, ולא להתחיל להתלבט בחנות.
 
לדוגמא: מקודשת לי / האור של חיי / "והיה לעד ביני ובינך" / ברית עולם ועוד…
 

חנות יוקרה או חנות מפעל:

ישנם הבדלים ניכרים במחירים שתמצאו בחנויות יוקרה של תכשיטים, לבין חנויות מפעל כגון "ג'קסון" ברמת גן וחנויות דומות נוספות. המחירים יכולים אף לקפוץ פי 5 ויותר בחנויות יוקרה, הפרש שיכול להסתכם באלפי שקלים. כנראה שהבדלי איכות משמעותיים לא תמצאו בטבעות, אך אם אתם מחפשים עיצוב ייחודי הסיכוי גדול יותר שתמצאו אותו בחנויות יוקרה. גם חוויית הקניה בחנויות יוקרה תהיה הרבה יותר נעימה, לעומת חנויות המפעל שם התחושה היא יותר של קניה בסופרמרקט.
 

חלק או מנצנץ:

את היהלום המנצנץ נשמור לטבעת האירוסין, אך אין זה אומר כי לא ניתן להוסיף לטבעת הנישואין אלמנטים שיהפכו אותה למעניינת יותר. לדוגמא, טבעת נישואין עם טביעת אצבע של בן או בת הזוג מעניקה לטבעות נופך רומנטי ואישי. ניתן גם להוסיף נצנצים לטבעת כדי להפוך אותה לקצת יותר בולטת וזוהרת על האצבע, או ליצור תבנית פרחים או ריקוע אחר. יש לזכור כי הטבעת נועדה ללוות אתכם לכל החיים, וככל שהטבעת יותר מורכבת, כך קשה יותר לשמור אותה במצב טוב.

 
 
KeepON
המשכיות הזמן שמסמלת הטבעת, היא אחד האלמנטים שאנו משתמשים בו בעבודה שלנו בעיצוב הזמנות לחתונה. העובדה שהחתונה היא נקודה אחת בזמן ומסמלת נצח איסופי באה לידי ביטוי KeepON בהזמנה מקורית לחתונה . זו הזמנה לחתונה שממשיכה ללוות אתכם ואת האורחים גם אחרי שהחתונה עצמה מסתיימת, מאחר והיא הופכת למסגרת לתמונה ומהווה מזכרת עבור האורחים שלכם.
 
 


 
 
עם המחשבה הזאת, על האינסוף וחשיבות החתונה שלכם, אנו שולחים אתכם למצוא את הטבעת המתאימה ביותר, שתלווה אתכם בחיים המשותפים שמצפים לכם.

עיצוב אתר: ירדן גלילי