הזמנה לבר מצווה – מגע אישי במיתוג האירוע

בר מצווה הוא אירוע רב משמעות, ואתם רוצים להעניק לו עושר שהוא מעבר לחגיגה רגילה סביב אוכל ומוזיקה. מיתוג האירוע סביב עולם התוכן שלכם ושל הנער המתגבר, היא דרך להוסיף עניין, ריגוש וטעם לאירוע.
 
 

שבת בר מצווה – נווה
 
 
 

אירוע בר מצווה הוא טקס מרתק. במהלכו מציינים כי הנער עובר מגיל הילדות אל גיל הבגרות. טקס זה הוא יום הולדת 13 לנער (יותר נכון 13 שנים ויום אחד), אך לא פחות מזה הוא גם יום מיוחד להורים.
הדרכים לציון יום חגיגי זה הן רבות ומגוונות, ותהליך ההכנה לבר המצווה מתחיל עוד כמה חודשים קודם ליום המיוחל, במהלכם הנער לומד קטעי תורה רלוונטיים, מגיע אל בית הכנסת ותופס את מקומו בין המתפללים.
בנוסף לטקס הדתי בבית הכנסת ולאחר הלנחת התפילין, העלייה לתורה ומבול הסוכריות, מגיעה החגיגה הגדולה אליה מוזמנים האורחים. כשרוצים להיות יחודיים, להפתיע ולהעצים את החוויה אז צריך לחשוב בצורה מקורית.
יש מספר דרכים לעשות זאת
 
 

הזמנת בר מצווה – רן
 
 
 

בר מצווה – לבחור בעיצוב ותוכן שהולכים יד ביד

תכנון בר מצווה מצריך מחשבה על כל ההיבטים של האירוע, ומענה על שאלות חשובות כגון: מי המוזמנים ואיך יראו ההזמנות ? מה יהיה סידור הישיבה ? כיצד נפיק את האירוע ואיך נעצב את מרכזי השולחן ?
שאלות אלו צריכות להעלות כבר בשלבי התכנון הראשונים בהם מתחילים לחשוב על עיצוב האירוע ואיך לכבד את המעמד המיוחד.
לאחר הכנת רשימת מוזמנים, יש להחליט על הזמנה לבר מצווה היא חשובה, שכן היא המפגש הראשון של האורח שלנו עם האירוע. בעת פתיחת המעטפה מתגבשת אצל האורח הציפייה והרגש נכנס לפעולה.
תכנון נכון ייצור קו אחיד בין הזמנה הנמסרת ביד או מתקבלת בדואר, לבין בחירות אחרות באירוע- כגון קישוטי שולחן, מזכרות לאורחים, מוטו מרכזי ועוד.
מומלץ לחשוב על שליחת הזמנות לבר מצווה גם לאורחים רחוקים (משפחה מחו"ל, עמיתים לעבודה וכדומה) על מנת לכבד אותם בהזמנה ולהודיע להם על השמחה – גם אם קיים סיכוי סביר שלא יוכלו להגיע לאירוע.
 
 

בר מצווה בכותל

בר מצווה בירושלים היא חוויה מדהימה ועשירה מבחינה מסורתית ודתית. כבר שנים שמתקיימים אירועי בר מצווה ברחבת הכותל המערבי וכיום דור שני של בנים ממשיך במסורת של אבותיו וחוגג באותו המקום.
דרך מרגשת וייחודית להעצים את החוויה הדתית היא סיור ברחובות העיר העתיקה וברובע היהודי עם מדריך המלווה את האורחים בדרך אל הכותל.
 
 

מיתוג כוס יין – ירושלים העיר העתיקה
 
 
 

בר מצווה בטבע

לפעמים מתכננים אירוע שכולל יציאה לטבע – בדר”כ בימי הקיץ החמימים בצהרי היום כשהכל מסביב פורח. בר מצווה במצדה או בשמורת טבע מסודרת יכולה להיות אירוע מושקע ומדהים המאפשר לקשור את העיצוב כולו לעולם הטבע.
הזמנת בר מצווה אביבית היא דרך מיוחדת ומקורית להזמין את האורחים לאירוע, ובאותה הזדמנות לעורר בהם התפעלות כשהם פותחים את המעטפה.
להזמנות החדשות שלנו תפקיד נוסף – מסגרת מעוצבת לתמונה, מזכרת מהאירוע שלכם, כך הן לא נזרקות לפח כלאחר יד.
 
 


 
 

על מנת להעשיר את האירוע ועדיין לשמור על קו עיצובי אחיד אפשר גם להוסיף מניפות מעוצבות בחיתוך לייזר (בעיקר לבר מצווה קיצית). המניפות ממותגות אישית וכוללות חיתוך של שם נער בר המצווה ותאריך האירוע. לאחר מכן המניפות משמשות כמזכרת מהאירוע עבור האורחים.
 
 

מניפת יד מעוצבת – צדפה
 
 
 

הזמנה יחודית לבר מצווה

בנים רבים חושבים על בר מצווה מיוחד. אירוע שיהיה חגיגה שלמה של כייף לחברים ולמשפחה בכל הגילאים. כדי לשמור על יחודיות האירוע, לפעמים משמש תחביב עיקרי של הנער כסממן לאירוע כולו. נניח, אם הנער הוא אוהב כדורגל או אוהד של קבוצה, אפשר לעצב את כל האירוע בסגנון הקשור לעולם הכדורגל – הזמנה בצורה של כדורגל, קישוטי כוסות ממותגים עם שם הנער או הקבוצה אותה הוא אוהד.
בתמונה שלמטה אפשר לראות קישוט כוס יחודית (שפן שיוצא מכובע של קוסם) שנוצרה במיוחד לאירוע בר מצווה שבה הנער הוא קוסם מאוד מוכשר.
 
 

קישוט לכוס יין לבר מצווה – השפן הקסום
 
 
 

מתנות לאורחים

לאחר שהזמנו את האורחים לאירוע, נהוג להודות לאורחים שהשתתפו באירוע. דרך מיוחדת היא באמצעות קופסאות דרג'ה ממותגות עם ברכה אישית. הקופסאות יכולות להכיל שקדים מסוכרים, שוקולדים או ממתקים אחרים ובדרך זו אנו גם מביעים את תודתנו עם טעם מתוק בפה.
 
 

קופסת דרז'ה בעיצוב תחרה
 
 
 
בסופו של יום, כדאי לזכור כשמפיקים אירוע בר מצווה יש לחשוב כיצד לחבר את הכל באופן שיעצים את האירוע לא רק לאורחים אלא גם לנער המצווה.
 
נשמח לעמוד לרשותכם ברגעי השמחה ולעזור לכם למתג את האירוע כפי שאתם רוצים.
 
 
 
 
 
 
 
 

עיצוב אתר: ירדן גלילי