טיפים לתכנון קבלת פנים לחתונה

קבלת פנים בחתונה היא סוג של אירוע בתוך אירוע, יש לה עיצוב משלה, הגשה ומאכלים שונים  מהמסיבה שאחרי החופה, ודינמיקה חברתית שונה לחלוטין. למרות שנהוג להתייחס לשלב זה של החתונה כשלב התאספות/התארגנות בלבד – תכנון נכון של קבלת הפנים יכול לשמש כדי להכניס את האורחים לאווירה המתאימה ולהרים  את המשך החתונה לרמה חדשה לחלוטין.

 

לכן, למרות הנטייה הטבעית להתמקד בתכנון החופה ובאירוע שאחריה, מומלץ להשקיע זמן ומחשבה גם בשלב מקדים זה. אספנו מספר טיפים לצורך העניין:

1. להיות או לא להיות, זאת השאלה. במשפחות מסוימות נהוג שהזוג יוצא רק בעת החופה. אך אם אתם לא מרגישים מחויבים לכך, השתדלו לצאת לאורחים בעת קבלת פנים לחתונה. זכרו שעל אף שהחתונה היא אירוע ארוך וגדול, בסופו של דבר כל אורכה הוא כ- 4-5 שעות, וכדאי לנצל כל רגע בתוכה, ובטח ובטח את השעה של שלב ההתאספות.  מומלץ: היו עם האורחים שלכם כמה שאפשר.

 

2. חתימה על כתובה. גם כאן, יש נטיה להתעלם מתכנון של מרכיב חשוב זה. תמיד מדברים עם הרב על כמה זמן החופה תיקח, אך יש לבדוק  מראש עם הרב כמה זמן תיקח החתימה על הכתובה, מה צריך להיות מוכן ומי – יש רבנים המבקשים אנשים שומרי שבת לחתימה על הכתובה, ובימינו לא תמיד קל למצוא כאלה. חבל לבזבז זמן יקר בגלל חוסר הכנה. מומלץ: הכינו עט מיוחדת שתישאר לכם למזכרת.

 

1. מוזיקה. אל תשכחו לתכנן עם הדי ג'יי גם המוזיקה לשלב החשוב הזה של קבלת פנים לחתונה. לרוב הנטייה היא לנגן מוזיקה רגועה יותר עם כיוון ישראלי, אבל גם כאן בסגנון הזה אפשר לשחק קצת ולהתחיל להגביר קצב (או להוריד) ככל שמתקרבים לחופה. ניתן גם לבחור שירים סביב נושא מסוים. מומלץ: הרכב מוזיקלי חי ונושם – לדוגמא נגניות כינור, הרכב ג'אז, כליזמרים או צ'לו – נותן לקבלת הפנים תחושה הרבה יותר מרשימה, ומכניס את כולם לאווירה חגיגית.

 

2. שמלה. היזהרי במיוחד מכוסות יין בשלב זה של החתונה.

 

4. כרטיסי הושבה. כאשר האורחים נכנסים למתחם החתונה הם בדרך כלל יעברו ליד שולחן קבלה עם כרטיסי הושבה המיעדים אותם לשולחן שלהם. כרטיסי ההושבה יכולים להיות מסופקים על ידי האולם או שתוכלו לעצב כרטיסי הושבה מעוצבים בהתאם למיתוג של חתונה מיוחדת. מומלץ: לקבוע מראש ולעדכן את האולם מי יהיה אחראי לנושא ההושבה, ולעדכן את כולם מה עושים במקרה ומגיע מישהו שלא נמצא ברשימות ההושבה.

כרטיס הושבה פייפרבוטיק

 

5. עיצוב. נקודה חשובה נוספת היא לדאוג לעיצוב קבלת הפנים כפי שדאגתם לעיצוב אזור הישיבה. המשיכו את אותה שפה מיתוגית שבחרתם עבור ההזמנות, מרכזי השולחן והמתנות שאתם מעניקים לאורחים. מומלץ: אפשר להעצים את החוויה עם עיצוב פשוט יחסית כגון, קישוטים לכוסות יין, בלוני ענק, תאורה מיוחדת ועוד.

 

6. אוכל ואלכוהול. האורחים צועדים על קיבתם. זהו סוד ידוע של חתונות כי האוכל שלפני החופה הוא זה שכולם מצפים לו – סביר להניח שזה רק בגלל שאנשים מגיעים רעבים לשעה זאת. דווקא מסיבה זאת חייבים במהלך קבלת פנים לחתונה לדאוג שיהיה מספיק אוכל שיזרום בקצב מספק. תכננו מראש עם מנהל האירוע שהכל יתקתק בשלב הקריטי הזה. מומלץ: זהו שלב מצוין לדאוג להכניס לאווירה גם לאלה שלא יקומו לרקוד ולהשתולל מאוחר יותר. קערה גדולה של פונץ' או קפרניה תעשה פלאות להמשך הערב.

 

7. אטרקציות ומתנות. אל תתנו לאורחים המקדימים להתייבש. אפשר לדאוג לאטרקציות קטנות גם בקבלת הפנים. לדוגמא, להשתמש בכרטיסי הושבה שהופכים לפאזל או משחק, להעמיד תא צילום או צייר פרופילים, להפעיל משחק וידאו ריקוד, או לפזר מתנות / מזכרות חתונה שונות באזור כגון מניפות ממותגות, כרטיסי תודה, קופסאות שוקולד ועוד. כל אחד עם העדפותיו האישיות ועם אופי האירוע שלו.

 

8. תמונות. יהיו לכם אלפי תמונות ממהלך האירוע, אבל קבלת הפנים היא הזדמנות מצוינת לקבל את כולם עם השיער בדיוק בזווית הנכונה, ועדיין עם עניבות וז'קטים. שימרו את הצלם קרוב, ונסו להצטלם עם האנשים החשובים בשלב מוקדם ככל הניתן. גם כאן, תכננו את תמונות ה"חובה" – מי האנשים שחשוב שיהיו לכם בתמונות המשפחתיות.  מומלץ: להעניק תמונות מהחתונה כמזכרת לאורחים.

 

קחו את קבלת הפנים ברצינות, ובמינימום תדאגו לדבר  עליה עם הספקים החשובים. חישבו איך אתם מתחילים להכניס את האורחים שלכם לאווירה מיוחדת, ותשתדלו להיות שם כמה שאפשר.

עיצוב אתר: ירדן גלילי