הזמנות לחתונה, כרטיסי הושבה, ומה שצריך לדעת לפני החתונה

הזמנות לחתונה הן אחד הדברים החשובים בתכנון החתונה, כי ההזמנה היא זו שתספק למוזמנים את כל המידע החשוב בנוגע לאירוע. בעוד שפרטים אחרים של החתונה אולי לא דורשים דיוק והקפדה קיצוניים, ההזמנות לחתונה צריכות לשמור על מספר כללים חשובים שיפורטו בהמשך. אבל לא צריך להיכנס ללחץ, בקלות רבה תוכלי למצוא תחת קורת גג אחת, מקצועית ואמינה, את כל מה שאת צריכה. פשוט, היכנסי לקטלוג שלנו, עברי על מבחר הזמנות לחתונה, אישורי הגעה לחתונה, כרטיסי הושבה ועוד, שמוצגים באתר ואין ספק שתמצאי מביניהם את מה שמתאים לחתונה שלכם.
 
 


 
 
מספר שאלות ותשובות שיסייעו לך ולבן זוגך בנושא ההזמנות:

מה לרשום על מעטפות ההזמנות לחתונה?
באופן עקרוני, המעטפה החיצונית של ההזמנה לחתונה צריכה להיות רשמית ולכלול את השמות המלאים ואת הכתובת המלאה, הן של הנמענים והן של המוענים.

מתי כדאי לשלוח את ההזמנות לחתונה?
בדרך כלל נוהגים לשלוח את ההזמנות כשישה עד שבעה שבועות לפני מועד החתונה. חשוב לתת למוזמנים מספיק זמן לשריין את התאריך ביומן, ולאפשר להם לבצע את ההכנות הנדרשות כדי להגיע לחתונה, בעיקר אם הם גרים רחוק.
יש זוגות ששולחים למוזמנים גם הודעות Save the date cards. הודעות אלה רצוי לשלוח כשישה עד שמונה חודשים לפני האירוע. הודעה על מועד החתונה (שכוללת גם משפט כגון: "הזמנה רשמית תשלח בקרוב"), מבטיחה לך ולבן זוגך שהאורחים אכן יספיקו לשריין את התאריך ולהשאירו פנוי מכל תוכנית אחרת.
 
 

הזמנה מודרנית לחתונה חתוכה בלייזר
 
 
 
מה צריך להיות הדד-ליין (deadline) להגעת אישורי ההשתתפות (RSVP)?
באשר לאישורי השתתפות (RSVP), חשוב לקחת בחשבון את המועד שבו אתם רוצים שהאישורים יגיעו אליכם חזרה. לכן, כדאי לקבוע את תאריכי היעד של ה-RSVP שבועיים או שלושה לפני תאריך החתונה. דבר זה יבטיח מספיק זמן שבו תוכלו לקבל מידע על מספר האורחים הצפוי, ולהודיע על כך לקייטרינג (שבוע לפני האירוע). בנוסף, תוכלו גם לסיים את תרשים מקומות הישיבה של האורחים ולהכין את כרטיסי ההושבה. אם אורחים מסוימים לא יגיבו על אישור ההשתתפות עד לתאריך שקבעתם, כדאי להתקשר אליהם ולבקש שיענו ויחזירו את אישור ההשתתפות בהקדם.

 
 

הזמנת חתונה יוקרתית חתוכה בלייזר
 
 
 

מתי לפרסם את המידע על האירוע באתר החתונה באינטרנט?
היום, זוגות רבים מקימים לעצמם אתר חתונה באינטרנט. אם גם אתם מעוניינים בכך, גלישה קלה ברשת תביא אתכם לאתרים שיסייעו לכם להקים אתר חתונה מקסים, מעוטר בתמונות שלכם ובמוסיקה שאתם אוהבים.
בהזמנה הרשמית תוכלו לרשום את כתובת אתר החתונה, ולציין שאפשר למצוא בו פרטים נוספים על האירוע (כמו מפה של מיקום החתונה, צילומים של אולם האירוע ועוד). חשוב שאתר החתונה יכלול גם אפשרות למוזמנים ל"שריין את התאריך". דאגו לכלול גם בכרטיסי save the date את כתובת אתר החתונה. יש סיכויים טובים שמי שקיבל את ההזמנה שבה הופיע האתר, כבר מכיר את האתר שלכם. לפיכך, כאשר יגיע הזמן למשלוח כרטיס RSVP, תוכלו להעביר אל המוזמנים את הלינק לדף ה-RSVP שבאתר החתונה.

במקביל להזמנות הרשמיות בהן מדפיסים את ההזמנה על נייר איכותי, ניתן בנוסף להכין, למוזמנים שמיודדים עם המחשב, הזמנות מסוג אחר בדמות סרטון וידאו קצר המספר את סיפור הכרותכם. סרטון זה הינו דרך נוספת ומקסימה להזמין את האורחים, לתאר את פרטי החתונה, ולכלול גם הודעה חמה שלכם, שמכריזה שאתם מקווים שהצופה בוידיאו יגיע לחגוג בשמחתכם. הסרטון ייערך בהתאם לאישיות שלכם, ויכול להיות שובב, מתוק או רציני… תלוי בכם.

 
 

מיתוג כוסות יין - זוג על נדנדה
 
 
 

אם המוזמן הוא רווק, האם הוא אמור להגיע עם בת זוג?
אם לאורח או לאורחת אין בן/בת זוג, זה בסדר גמור אם תצפו שהוא יגיע בגפו. כמעט כל אורח יבין, שאם רק השם שלו מופיע על גבי ההזמנה, סימן שהיא מיועדת רק לו. אמנם, תמיד נחמד להזמין אורח/ת יחד עם בן/בת זוג, אבל אם החתונה שלכם מיועדת למספר קטן של מוזמנים, החברים והמשפחה בודאי יבינו זאת.

מה לעשות במקרה שבו הזמנתם אורח יחיד וקיבלתם אישור הגעה של שניים?
אפשרות אחת היא להתקשר ולהסביר שמדובר באירוע אינטימי, ולצערכם אתם לא יכולים להזמין כל אורח רווק עם בת זוגו. אבל אם רוב המוזמנים לחתונה שלכם הם זוגות, ניתן אולי להרחיב את ההזמנה לאורח + בת זוג, לאותם רווקים מועטים שהזמנתם.
 
 


 
 

ניתן לקרוא עוד על תכנון חתונה במאמרים האלה:

 
 
 

עיצוב אתר: ירדן גלילי