המדריך השלם לתכנון חתונה

השלב הראשון

תכנון נכון של החתונה הוא משמעותי מאד להצלחת האירוע. רוב הכלות עושות זאת בפעם הראשונה ואין להן מושג היכן להתחיל. העצה הטובה ביותר היא להתחיל את התכנון מיד לאחר שקיבלת את הצעת הנישואין מבחיר ליבך. זה הזמן להתחיל לערוך לוח זמנים מפורט של כל ההכנות הנדרשות. בדרך זו תוכלו להשלים מבעוד מועד את כל המשימות שצריך לבצע, ולהשאיר מעט מאד מקום לטעויות.
 
 


 
 

כדי להבין את כל מה שעומד לפניכם, כדאי לבצע מחקר מקיף (בעזרת האינטרנט, מתכנני חתונות, חברים, משפחה) ולערוך לוח זמנים מפורט שיתויק ב"תיק החתונה" (בקלסר או במחשב). חשוב שבראש הרשימה יעמדו הדברים החשובים ביותר. אגב, אפשר להזין את לוח הזמנים בתוך "לוח השנה" בטלפון הנייד, ולקבל התראת תזכורת במועדים שקבעתם. שמירה על הסדר הטוב היא הדרך הטובה ביותר להפחתה עד למינימום את הלחץ שמאפיין את ההכנות לחתונה.

 

הזמנה עם חיתוכים עדינים בלייזר ונייר פרגמנט מודפס. הזמנה למשלוח רגיל בדואר
 

 
תכנון נכון כולל גם הכנת תקציב לחתונה. מי לא רוצה שהחתונה שלה תהיה כל מה שחלמה עליו? אבל, חשוב לזכור שאולי יהיה לך קשה לשלם עבור חלום זה. חתונה עולה כסף רב וללא תקצוב נבון של הכסף, יש סכנה שתבזבזו יותר משהתכוונתם, ותצטערו על כך מאוחר יותר. ככל שתקדימו להגדיר את התקציב, כן ייטב. כך תמנעו מהוצאות מיותרות.

כבר בשלב המוקדם שאלו חברים נשואים כמה עלתה החתונה שלהם, בדקו באתרי חתונה או בפורומים באינטרנט וגלו מהי העלות הממוצעת של חתונתם של זוגות אחרים, או התייעצו עם מתכנני חתונות. כל אלה יכולים להיות מקור טוב לחיסכון בכסף.

 

הוצאות עיקריות

הנה רשימה של הוצאות עיקריות לחתונה. הרשימה שלכם יכולה לכלול חלק מהן או את כולן, תלוי בתקציב שלכם ובסוג החתונה שאתם מבקשים לעצמכם:

 • בגדי החתונה (החתן והכלה, ההורים, אחים ואחיות…)
 • טבעות הנישואין
 • הזמנת הרב
 • הזמנות לחתונה (כולל כרטיסי הושבה, אישורי השתתפות-RSVP ועוד).
 • השכרת מקום לחתונה
 • הסעדה
 • עוגת חתונה
 • בידור
 • צלם סטילס וצלם וידיאו
 • תפאורה וקישוטים
 • סידורי פרחים
 • מאפר
 • מעצב שיער
 • הסעה לחתונה
 • ירח דבש
 • תשלום טיפ לבעלי המקצוע השונים
 • שי למזכרת לכל אורח

לדוגמה: בתחום ההזמנות לחתונה – תוכלו למצוא באתר PaperBoutique קטלוג ובו מבחר הזמנות לחתונה, במגוון של עיצובים, צבעים, סגנונות וכדומה, לפי התקציב המתאים לכם.

 

הזמנה מיוחדת חתוכה בלייזר מיועדת למשלוח רגיל בדואר
 

 

בחירת נושא לחתונה

השלב החשוב הבא הוא בחירת נושא לחתונה. חשוב שהנושא ייצג היטב את שניכם. כדי לבחור נושא, תוכלו לערוך רשימה של צבעים אהובים עליכם, תחביבים משותפים, מוסיקה ששניכם אוהבים, תוכלו לבחור גם בעונה שבה נערכת החתונה. מסורת ותרבות יכולות גם הן להיות נושא מצוין לחתונה, בעיקר אם משפחת החתן או הכלה, מעוניינת להדגיש את הרקע התרבותי שלהם. כיוון שכל זוג הוא אחר וייחודי בדרכו שלו, חשוב לבחור נושא שישקף את האישיות ואת הסגנון שלכם.

ברגע שקבעתם את נושא החתונה, תהליך הבחירה נעשה הרבה יותר קל. הנושא ישפיע על מיקום החתונה, על התפריט, ואפילו על סגנון שמלת הכלולות שלך. השתמשו בנושא החתונה גם בעיצוב התפאורה, סידורי הפרחים, וההזמנות לחתונה. אם למשל בחרתם בחתונה בעלת אופי יוקרתי, רצוי שגם ההזמנות יהיו מעוצבות בסגנון יוקרתי. כך יהיה לך ולבן זוגך חזון הרבה יותר ברור לגבי איך תראה החתונה שלכם, וגם כל פרויקט, גדול ככל שיהיה, ייראה הרבה יותר קטן וקל לטיפול.
 
 


 
 

ספקים

מציאת הספקים הנכונים צריכה גם היא צריכה להיות במרומי סדר העדיפויות. ספקי קייטרינג, די.ג'יי, מעצב פרחים, מאפר, מעצב שיער, צלמים וכדומה – לכל אחד מהם תפקיד חשוב וחיוני בהפיכת היום המאושר בחייך לאירוע נעים וקסום, כפי שחלמת. חשוב לבחור באופן נבון את הספקים כדי להימנע מאסונות פוטנציאליים. הקפידו לבדוק שלספקים יש מוניטין וניסיון רב בעיקר בעריכת חתונות. בכל אופן, רק לבחור בספק בעל ניסיון אינו מספיק.

 
 

הזמנה מיוחדת חתוכה בלייזר מיועדת למשלוח רגיל בדואר
 

 

זכרו, זהו היום הגדול בחייכם, לכן הקפידו על כל הפרטים החשובים כאשר אתם דנים ומתכננים עם הספקים את תפקידם בחתונה. הספקים בודאי יציעו הצעות משלהם שאולי יעלו יותר כסף ממה שתכננתם, או שיהיו בכיוון שונה ממה שדמיינתם. אם זה קורה, המשיכו לדבוק ברעיון הראשוני שלכם ושימרו על מסגרת התקציב שהגדרתם.

בעת המשא ומתן עם הספק, אל תחששו לידע אותם שאתם במקביל דנים גם עם ספקים אחרים ושטרם קיבלתם החלטה סופית. כאשר סוף סוף תחליטו, הקפידו לבדוק שההסכם מכסה את כל הדברים הבסיסיים, לפני החתימה. חשוב להישאר בקשר עם הספקים לפני החתונה ולהבטיח שבידיהם כל הפרטים שעליהם סיכמתם, אל תצפו שהם יגיעו מזומנים ומוכנים ליום החתונה רק בגלל שחתמתם איתם על החוזה.

ככל שמתקרב יום החתונה, הלחץ הולך וגובר. המפתח הוא להתמקד ולסיים את כל הטיפול בפרטים החשובים באמת של החתונה לפני שההזמנות יוצאות לדרך, כך שיהיה לכם זמן ואנרגיה לכבות כל שריפה שעלולה להתעורר בהמשך. כל הפרטים החשובים כבר טופלו כך שעכשיו עליכם להתייחס לשלבים הסופיים של ההכנות לחתונה: אישורי הגעה לחתונה (RSVP), מענה לשאלות על מיקום החתונה, נושא ההסעות, לינה של אורחי החתונה במקרה הצורך, וכן הלאה.

 
 

מיתוג כוסות יין - זוג על נדנדה
 
 
 

מידע נוסף בנושא תכנון חתונה:

 
 
 

עיצוב אתר: ירדן גלילי