בגדי חתונה – מה חשוב לדעת?

לאחר שאת ובן זוגך קבעתם את תאריך החתונה, לאחר שהאולם הוזמן והרב הוזמן, את יכולה להתחיל לטפל בהזמנות לחתונה ובבגדי החתונה.
לפני שנדבר על הלבוש, חשוב להדגיש שמומלץ לבחור בהזמנות שיתאימו לאווירה של החתונה שלכם. לדוגמה, אם אתם מתכננים חתונה באווירה רשמית או קלאסית, בודאי לא תתאים לכם הזמנה בעיצוב הומוריסטי וקליל.
באתר PaperBoutique מוצג מבחר מרשים של הזמנות מיוחדות, יוקרתיות, מקוריות או מעוצבות לחתונה בסגנונות ובעיצובים שונים, ואפשר לבחור מביניהן את ההזמנה שמתאימה בדיוק לחתונה שלכם.

ובאשר לשמלת הכלולות… הידעת שבסין, ביפן, בהודו ובוייטנאם הכלה לובשת שמלה בצבע אדום? בתרבויות אלה הצבע האדום מסמל יוקרה ומזל טוב. לעומתן, בחברה המערבית צבע שמלת הכלולות המסורתית הוא לבן. הצבע הלבן מסמל טוהר ותמימות של הכלה. הידעת, שגם המלכה ויקטוריה נישאה בשנת 1840 כשהיא לבושה בשמלת כלולות לבנה מקושטת בעיטורים כתומים, שמלה שהונצחה על ידי לא מעט ציירים?

 
 

הזמנה יוקרתית לחתונה חתוכה בלייזר
 
 
 

שמלת הכלולות, מאז ומתמיד, מייצגת גם את היוקרה ואת המעמד של משפחות בני הזוג. משפחות אמידות נהגו לבחור בבדים יקרים לשמלת הכלה, ולפעמים גם שיבצו בה אבני חן. בימינו, האופנה משתנה בתדירות גבוהה והיא משפיעה כמובן גם על עיצוב שמלות הכלה. עם זאת, המעצבים עדיין מקפידים לעצב שמלות מהודרות ומרשימות, שהולמות במיוחד את מעמד הקידושין, שמלה שהופכת כל כלה נרגשת לנסיכה ליום אחד.
עכשיו, כאשר גם את עומדת לבחור שמלת כלולות משלך, מומלץ שתבחרי בשמלה ובהינומה שיתאימו לאווירה שתאפיין את החתונה שלך, ותתאים לאופי ולחלומות שלך. אם את ביישנית וצנועה, בודאי תבחרי בשמלה פשוטה ופחות חשופה, מאשר אם את בחורה שאוהבת להתבלט. אם את מתכננת אירוע רשמי ויוקרתי, בוודאי תעדיפי שמלה קלאסית ויוקרתית ואולי עם שובל ארוך. לעומת זאת, אם אווירת החתונה שלך היא יותר קלילה וחברה'מנית, אולי תעדיפי ללבוש שמלה שמעוצבת בקווים פשוטים יותר. אבל, בכל מקרה תוכלי למצוא שמלת כלה יפהפייה שתרשים את כל האורחים.
זכרי, בזמן שאת בוחרת בשמלה כדאי שתחשבי גם על הנוחות. אל תשכחי שתצטרכי ללבוש אותה במשך שעות ארוכות, ועדיף שתרגישי בה נוח ותוכלו ליהנות מיום נישואייך.
לאחר בחירת השמלה עלייך להתאים לה נעליים. בעלי ניסיון ממליצים לקנות את הנעליים כמה שבועות לפני החתונה, ולהתהלך בהן בבית כדי שהרגלים יתרגלו וירגישו נוח בנעליים. חוץ מזה, מה דעתך להכין, בנוסף לנעלי החתונה האלגנטיים, גם זוג נעליים נוחות שבהן תוכלי לרקוד להנאתך על רחבת הריקודים מבלי לחוש כאב או עייפות?
 
 

הזמנה יוקרתית לחתונה חתוכה בלייזר
 
 
 

באשר לחתן, היום הוא כבר לא חייב להיות חנוט בחליפה הקלאסית. חתנים רבים מעדיפים ללבוש בקיץ מכנסיים עם חולצה איכותית, ולעיתים להוסיף לה גם ווסט מתאים. אם החתונה מתקיימת בחורף, כדאי ללבוש גם ז'קט. חשוב לבחור בחולצה שהצבע שלה יחמיא לחתן. לגבי המכנסיים, עדיף שיהיו בצבע ניטראלי. אין צורך שצבע הז'קט יהיה זהה לצבע המכנסיים, אבל חשוב שתהיה התאמה בין הצבעים. אגב, בחתונות רבות החתן עובר בזמן הריקודים לחולצת טריקו, ולפעמים מודפסת עליה אמירה אישית שקשורה לחתונה.
גם נעלי החתן צריכות להיות נוחות ובעיקר, בעלות סוליות עבות שיתאימו לרגע שבירת הכוס… לא לשכוח פרט חשוב זה!
לאחר שאתם, הכלה והחתן, מצאתם מה תלבשו בחתונה, צריך לחשוב גם על בני המשפחה האחרים: ההורים והאחים. קודם כל, מומלץ לאם החתן ולאם הכלה לתאם ביניהן את צבע השמלה שכל אחת מהן תלבש, כדי שהשתיים לא יגיעו לחתונה בשמלה דומה או חס וחלילה זהה. אגב, אפשר להתאים את צבעי הבגדים של האב והאם. למשל, צבע העניבה של האב יהיה כצבע השמלה של האם.
כדאי שההורים והאחים והאחיות ייקחו בחשבון את הצבעים שנבחרו לעיצוב החתונה, וימנעו מלבוש שצבעו כצבע המפיות שעל השולחנות… יש משפחות שבהן האחים והאחיות החליטו על בגד בעל מוטיב משותף, וגם אתם יכולים לבחור ברעיון שכזה.
באופן כללי חשוב לא ללבוש לאירוע חגיגי זה בגדים שיגרמו למבוכה ולהרמת גבה. ככלות הכול מדובר ביום החשוב ביותר לכם, החתן והכלה, וראוי שגם בני המשפחה וגם האורחים יעניקו לכם תחושה נינוחה ונעימה וימנעו מכם מבוכה, ולו הקטנה ביותר.
 
 

מיתוג כוסות יין - ילדה על נדנדה
 
 
 
מיתוג כוסות יין - זוג על נדנדה
 
 
 

 מאמרים נוספים בנושא תכנון חתונה

 
 
 
 

עיצוב אתר: ירדן גלילי