די ג'יי או להקה בחתונה? שאלה

פורסם תחת בלוג, טיפים ועצות, שירי חופה

בהתחלה זה נראה קצת שונה ולא לעניין, אבל אחרי 4 שירים הכל התבהר: להקה בחתונה יכולה להיות בחירה מדהימה. להקה נכונה מכניסה לאירוע גרוב אחר, יש מישהו שקופץ איתך, מתלהב איתך, ומתרגש יחד איתך – זה יוצר אווירה מיוחדת.
 
ביום ראשון, אחרי שחזרתי מחתונה משובחת עם התובנות האלה לגבי להקות חתונה, התפתח דיון בסטודיו סביב ארוחת הצהריים המזרחית המסורתית (המזרח הרחוק, הפעם) של ימי ראשון.
 
ההתלהבות שלי כמעט הצליחה להדביק את כולם בסטודיו – כי באמת הייתה להקה מקפיצה עם המון גרוב וחזרתי במצב רוח מצויין שהמשיך לכל אורך הסופשבוע ואפילו עד יום ראשון בצהריים.
"זה בעצם כמו ההבדל בין להזמין ממסעדה טובה או להביא את השף אליך הביתה", אמרה זאת שתמיד מוצאת אלגוריות.
 
אבל אז עלתה השאלה העיקרית והחשובה מכולן, המבחן האולטימטיבי להצלחה של חתונה: "איך הייתה הלהקה בלי אלכוהול בחתונה?" זאת תמיד שאלה טובה, שכשעונים עליה מצליחים להבדיל בין ספקים טובים למצוינים. כי למעשה רוב האורחים בחתונה לא שותים, ואם מצליחים לרגש אותם, יודעים שעושים את העבודה.
אז התשובה בנושא הלהקה היא כן מוחלט. כל האורחים בחתונה הזו היו על הרגליים, או לפחות תופפו על השולחן. אבל אז עלתה השאלה השניה, האם היא הייתה מתאימה לכל חתונה, וכאן כבר לא בטוח כל כך.
 
די ג'יי טוב, כזה שיודע להרגיש את הקהל, יכול להגיש כל סוג מוזיקה שתתתאים באותו הערב, ואפילו האווירה והתחושות של כל רגע נפרד בחתונה. הוא יודע לשנות באופן דינאמי את הסגנון, ולגעת בכל אחד מהקבוצות השונות שהקהל מתחלק אליהן – כמובן על פי הקו הכללי שהכלה והחתן קובעים מראש.
 
לא בטוח שלהקה, לפחות ממוצעת, תדע לעשות את ההתאמה הזו כמו שדי ג'יי יוכל לעשות אותה. ללהקה יהיה קשה יותר לספק דינאמיות שהיא סוד ההצלחה של הדי ג'יי, כי בסופו של דבר מדובר באנשים שמנגנים ושרים מהלב, ולכל אחד יש את סגנונות המוזיקה שהוא באמת מתחבר אליהם וטוב בהם.
 
ואז עלתה גם שאלת המחיר. העלות ההתחלתית של להקה ראויה (נניח עם 5 נגנים בהרכב) זהה לזו של די ג'יי טוב. זאת מאחר והתשלום מתחלק בין יותר אנשים, ולהקה גם מביאה ציוד הגברה משלה. זהו שיקול חשוב, אך לא שיקול מנצח בכל הנוגע לאירוע של פעם בחיים.
 
אז כולנו הסכמנו שלהקה זאת אופציה מצוינת, אבל:

1. אם יש תקציב, ואפשר לשלב בין להקה לדי ג'יי (שימשיך בשעות הקטנות יותר) אתם כנראה תועמדו לתואר חתונת השנה (עלתה הצעה להשלים די ג'יי עם פרפורמר אחד כגון גיטריסט או כנר). 2. להקה מתאימה יותר לחתונות קטנות עם קהל הומוגני.
3. צריך להיות חיבור טוב ו"קליק" אמיתי בין הזוג ללהקה.
4. אם יש להקה שאתם באמת רוצים זה שווה את ההפרש הכספי
 
ועוד כמה דברים שאספנו בושא להקות חתונה:
 
- לפני החתונה: לוודא כי הסאונדמן של הלהקה תיאם עם האולם את ההגעה, ובדק את אפשרות החיבור של הציוד של הלהקה לאולם.
- לתאם עם הלהקה שירים ספציפיים שאתם רוצים, ולתאם כיצד עונים לבקשות שעולות בזמן החתונה.
- לסגור דברים קטנים, כמו מה הלהקה עושה בזמן החופה, מתי היא מגיעה ומתי היא עוזבת, ואיך מתבצע התשלום.
 
להלן כמה טעימות מלהקות שקיבלנו עליהן המלצות:
 

GrooveRedemption


 
 
 

גבר בנד


 
 
 

והנה להקה מובילה לחתונות דתיות אבל מביאה את כל סגנונות המוזיקה, "תוצרת הארץ":


 
 
 

ואחרון: סתם שיר שרצינו לשמוע, ובהחלט ההרכב האולטימטיבי לחתונה הבאה:


 
 
 

חזור לבלוג

עיצוב אתר: ירדן גלילי