איך בוחרים מוסיקה לחתונה?

פורסם תחת בלוג, טיפים ועצות, שירי חופה

מוסיקה יכולה לחשוף רגשות רבים, ובין אם הטעם שלכם הוא מודרני או מסורתי, השיר המושלם יהפוך את החתונה שלכם לבלתי נשכחת ואהובה במשך שנים רבות.
החלקים החשובים ביותר בחתונה הם קבלת הפנים, טקס החופה, כניסת החתן והכלה לאולם כשהאורחים יושבים סביב השולחנות, הריקוד הראשון של בני הזוג והמוסיקה שתרקיד את האורחים על רחבת הריקודים. אלה גם האירועים שהאורחים שלכם יזכרו יותר מכול. לכן, כדאי לחגוג עם מנגינות שישאירו עליהם רושם מרגש. בנוסף, כדי שהמוסיקה תהיה ערבה לאוזניים, חשוב לדאוג למערכת הגברה טובה, עדיף מחברה איכותית ומקצועית שעוסקת בתחום השכרת ציוד לאירועים.
 
קבלת הפנים
המוסיקה שלפני טקס החופה, בזמן קבלת הפנים, אמורה להגדיר את מצב הרוח של האירוע. בין אם מדובר בקבלת פנים שנערכת בגינה של האולם או באזור המבואה, אפשר לבחור בשרשרת של שירים נינוחים ורגועים, ולהשאיר את המוסיקה הקופצנית לרחבת הריקודים. בכול מקרה כדאי לבחור שירים ששניכם אוהבים, ולהקשיב גם להמלצת הדי ג'יי שהוא בעל ניסיון בתחום. אין בעיה לשלב שירים ישראליים עם לועזיים, כמו גם שירים פופולריים עדכניים עם שירים של פעם, שלא נס ליחם שהאורחים המבוגרים יותר יתרגשו מהם.
 
טקס החופה
לא כל טקסי החופה הם אחידים. יש חתונות שבהם האבות מלווים את החתן והאימהות את הכלה ויש כאלה שבהם החתן והכלה נכנסים לחופה שלובי זרוע.
אם בחתונה שלכם אתם מתכננים כניסה נפרדת אל החופה של ההורים מצד הכלה ומצד החתן, ורק אז כניסה שלכם כזוג – אזי כדאי לבחור שיר מרגש שילווה כל אחד מזוגות ההורים או את שני הזוגות יחד וברגע שיגיע הרגע לכניסת צד הכלה אל אזור החופה, המוסיקה תושמע ותסמן שהטקס עומד להתחיל.
באשר לכניסת החתן והכלה, אין ספק שאתם צריכים לבחור את שיר האהבה שמרגש את שניכם, ולא חסרים שירים כאלה גם בעברית וגם בלועזית. תוכלו גם לבחור בשיר שאתם מחשיבים כ"שיר שלכם" מאז הפכתם לזוג, או שיר שהמילים שלו מתאימות לאהבה שלכם במיוחד.
 
 


 
 
כניסת הזוג הטרי לאולם לאחר טקס החופה
לאחר החופה, כשכל הקהל נכנס לאולם ותופס את מקומו ליד השולחנות, זה הרגע שבו זוגות רבים מעדיפים כניסה דרמטית ומרגשת שתשתיק קצת את קשקוש הכלים והפטפוטים הקלים. זה אמור להיות שיר מרגש שמדגיש את הדרמטיות של הרגע ומבהיר לכול מי שיושב באולם שמשהו קורה, וכדאי להסב את תשומת הלב לכניסה המרגשת של החתן והכלה.
 
הריקוד הראשון
היום, יש לא מעט זוגות שלוקחים שיעורי ריקוד לפני החתונה כדי להפגין מקצועיות במחול המשותף שיפתח את חגיגת הריקודים על הרחבה. אז אם אתם מתכננים לרקוד טנגו, ולס או סלסה – המוסיקה שבה תתאמנו בשיעורי הריקוד, היא כמובן תהיה גם המוסיקה שתלווה את הריקוד הראשון והרומנטי שלכם.
 
מוסיקה שמרקידה את האורחים
כדאי ליצור רשימה של שירים שתרקיד את האורחים יחד עם הדי ג'יי שמנוסה ויודע מה ישמח וירקיד את האנשים בימינו. יחד עם זאת, אל תוותרו ושלבו ברשימה שירים שאהובים עליכם במיוחד, כי בכול זאת מדובר בחגיגה שלכם ובטעם שלכם שצריך לבוא לידי ביטוי.
לקריאה מעניינת בנושא תכנון חתונה כנסו לכאן

חזור לבלוג

עיצוב אתר: ירדן גלילי