החתונה – האירוע האחרון בשרשרת אירועים משמחים

פורסם תחת בלוג, הזמנות חתונה ואירועים, טיפים ועצות

בשעה טובה, אתם עסוקים כרגע בתכנון החתונה שלכם… אבל מה לגבי כל אותם אירועים שקודמים ליום הגדול? כן, אנחנו מתכוונים למסיבת החינה, מסיבת הרווקות ומסיבת הרווקים, ואפילו הזמן שיוקדש לצילומים המדהימים שבהם אולי תרכבו על סוס לעבר השקיעה, או תישאו מבט עורג אל עבר האופק הרחוק אך המבטיח.
 
על פי רוב, אתם לא צריכים לעשות הרבה, החברים ובני המשפחה כבר ישתלטו על ארגון האירועים שקודמים לחתונה ויניחו לכם לדאוג לכל השאר, כמו בגדי הכלולות, בחירת הדי. ג'יי, בחירת הזמנות מקוריות לחתונה ואולי גם הודעות ה-save the date שיקבלו מכם האורחים. כל שנשאר לכם לעשות זה לבטוח בחברים ובבני המשפחה שידאגו לתפאורה, לפעילויות המתאימות לכל אירוע וכמובן לאוכל טעים.
 
מסיבת חינה
מסיבת החינה, היא כמו בעיטת הפתיחה המשפחתית לאירועי החתונה שיתרחשו בנתיב שיוביל את בני הזוג אל מתחת לחופה.
בדרך כלל טקס החינה נחגג יום אחד, או מספר ימים, לפני תאריך החתונה. במסגרת מסיבת החינה החברות ובנות המשפחה מלוות את הכלה אל המקווה בפיוטים ובריקודים מסורתיים. ולאחר המקווה מגיע תורה של מסיבת החינה, עם ארוחת הערב וכיבוד מסורתי, שהיא בדרך כלל באחריות הורי הכלה.
בסיום הארוחה יתחיל טקס החינה, כמיטב המסורת של בני העדה. אם מדובר בחינה מרוקאית, נהוג להזמין תלבושות מרוקאיות אותנטיות לגברים ולנשים, וכשכולם עוטים את התלבושות המרשימות, מובלים בני הזוג על ידי בני ובנות המשפחה שנרות בידיהם, אל מקום הטקס המסורתי שבו החינה תימרח על כפות ידי בני הזוג, כסגולה לזוגיות טובה, חיים טובים ואושר.
אל תרגישו שצריך להזמין המון אנשים לחינה. זה בסדר אם האירוע יהיה אינטימי. רק היזהרו שלא להזמין מישהו לחינה, שלא יוזמן לחתונה עצמה.
לעומת מסיבת החינה שמיועדת לכלל בני המשפחה ולחברים הקרובים, מנער ועד זקן, מסיבת הרווקות ומסיבת הרווקים מיועדות בדרך כלל לחברים הקרובים, בני גילם של החתן והכלה.
 
מסיבת הרווקות
יש אנשים שעבורם מסיבת רווקות היא הזדמנות לכלה להשתולל עם חברותיה. עבור חלק מהבנות המסיבה היא תירוץ לפגישה כיפית עם נשים בלבד, אחרות מעדיפות חופשת סוף שבוע במקום מרגש, או פשוט ליל בנות קלאסי בחוץ. למי שמחפשת רעיונות, יש אתרים באינטרנט שמציעים בין השאר, אביזרים, קייטרינג ובידור שמיועד למסיבת רווקות.
החברות הקרובות של הכלה הן אלה שאחראיות על תכנון וארגון מסיבת הרווקות שבה גם משתתפות חברותיה של הכלה. בדרך כלל, המסיבה נערכת כשבועיים לפני החתונה. זו תקופה עמוסת משימות עבור הכלה, לכן יש שיעדיפו לערוך את מסיבת הרווקות כחודש עד שלושה חודשים לפני מועד החתונה.
 
מסיבת הרווקים
אם החתן לא רוצה לבלות את מסיבת הרווקים בליל הוללות גברית הוא יכול לבחור אחד מהרעיונות הבאים:
קונצרט רוק של להקה או זמר אהוב.
מסיבת קריוקי אינטימית.
יציאה למסעדה.
יציאה לאירוע ספורט, כמו משחק של קבוצת הכדורסל האהובה עליו.
הרפתקה בטבע עם חברים, כמו דיג או קמפינג.
 
אז תנשמו עמוק וצאו לדרך, ואל תשכחו שהכי חשוב ליהנות מתקופה של חוויות בלתי נשכחות!

חזור לבלוג

עיצוב אתר: ירדן גלילי