טרנד בעליה : הטווס פורש זנב (עיצוב אירוע)

פורסם תחת בלוג, השראה, זרי כלה, עיצוב ופרחים

חיכיתי, חיכיתי, והשבוע זה קרה. סוף סוף אחד מהטרנדים החמים של השנה באירועים בחו"ל עשה עליה לישראל. זה לא קרה בחתונה או בר מצווה אלא במסיבת יום נישואין מושקעת שנערכה בגינה של בית פרטי, באחד הישובים היותר מבוססים, לאורך חופי הים התיכון.

קרנבל אמיתי
כבר ראיתי את הגינה הזאת לפני האירוע והיא גם כך מאוד רחבה ועם תאורה מרשימה, אבל עיצוב האירוע יצר תחושה של מקום אחר, שהזכיר מאוד גן אירועים יוקרתי פתוח.
כמובן שהתחלתי לבדוק מה עורר בי את אותה הרגשה מיוחדת, וכהרגלי התחלתי לפרק לגורמים את עבודת העיצוב הנפלאה שנעשתה בגינה.

כל הגוונים באירוע, כולל מפות, מפיות, עיטורי כוסות יין וכל פרט קטן – מוקדו בצבעי סגול, טורקיז וכחול כהה. למקום הוספה תאורה צבעונית וחזית הבית הפונה לחצר הוארה באור סגול וכחול. התוצאה הסופית היא עיצוב שהופך את המקום לקרנבל לעיניים, אבל קרנבל יוקרתי ומרשים. בנוסף לשולחנות שעוצבו בצורה יפה ומרכזי השולחן המיוחדים, משהו נוסף תפס את עיניי, נוצות של טווס שהשתלבו במרכזי השולחן.

ואז התחוור לי שסוף סוף נחת אצלנו סגנון הטווס. הסגנון העיצובי שהחל עם תנועת האר-נובו במחצית השנייה של המאה ה- 19, עם מוטיבים מהחי והצומח וגוף האישה. סגנון שגלש מעבר לאומנות עצמה ונכנס לתחומי האופנה, עיצוב הפנים ועוד, עד שהגיע גם לעיצוב האירועים. צבעים עזים לצד העדינות של נוצות הטווס הופכים אותו למושלמים כשמדובר בעיצוב אירועים. הוא משלב את היוקרה של גני המלוכה האירופיים יחד עם האקזוטיות והצבעוניות העזה של המזרח (הטווס הוא הציפור הלאומית של הודו).

הסגנון יכול להשתלב בעיצוב הלבוש של הכלה והחתן, של השושבינות, זר הפרחים, קופסאות דרז'ה, מניפות לחתונה קיצית ומזכרות מהחתונה. כמובן, שהשולחנות עצמם יספגו היטב שילוב של הצבעים המרכזיים. כדאי להיזהר עם עומס גדול מידי של צבעים כהים, לכן מומלץ להשתמש בטורקיז באזורים נרחבים, כאשר רוצים להקל מעט מהעומס הוויזואלי ולשחרר את האווירה.


אמנם בדרך כלל עושר צבעוני וגודש גוונים אינם בדיוק כוס התה שלי, אבל בפעם הזו התוצאה הייתה מראה עדין ומתאים לאירוע, ובקיצור משכנת מאד. כשחזרתי למשרד למחרת החלטתי לבדוק קצת באינטרנט על טווסים, צירפתי כאן מספר דוגמאות, טובות יותר וטובות מעט פחות לשימוש בנוצות טווס…..

Follow PAPERBOUTIQUE's board Peacock Wedding Decor on Pinterest.

חזור לבלוג

עיצוב אתר: ירדן גלילי