עיצוב שולחן סדר פסח כהלכתו

פורסם תחת בלוג, עיצוב ופרחים

מה נשתנה הלילה הזה? הלילה הזה, יותר מבכל שנה אחרת, סדר פסח הופך לחגיגה לעין.
 
בעוד סיפור ההגדה הוא החלק המרכזי של הערב, הרבה פעמים הוא תירוץ להפיק חגיגה אמיתית של מפגש משפחתי מהנה. ההזדמנות החד פעמית בה משפחות מורחבות נפגשות, גורם לאנשים לרצות להוציא את המיטב מתוכם. כמויות האוכל בדרך כלל הן כאלה שלא היו מביישות חתונה מושקעת במיוחד, והפעילות במטבח או מטבחים קודם לערב מתאימה יותר לסט של "מאסטר שף" מאשר למטבח ביתי ממוצע.
יחד עם ההשקעה המסורתית באוכל, בשנים האחרונות אנשים נותנים דגש רב יותר לאסתטיקה כחלק מתרבות האירוח וההגשה. מדובר על מגמה מבורכת, כי כידוע אנו נהנים מאוכל ושתיה לא רק באמצעות החיך, אלא באמצעות כל החושים, ובראשם העיניים.
 
כחלק מכך ישנה השקעה גדולה בכלי הגשה מעוצבים וחגיגיים. הפריחה של חנויות יוקרתיות לכלי בית, כגון DOMO, ממחישות את המגמה הזאת היטב. ביקור בחנויות אלה לקראת ליל הסדר, וצפיה בכמות האנשים שפוקדת אותם, מסירה כל צל של ספק – אנשים מבינים את חשיבות העיצוב.
 
אך מעבר לכלי ההגשה שתורמים לשדרוג חווית האכילה, ישנו גם השולחן עצמו, שכאשר הוא מעוצב בקפידה ומשמש בעצמו חגיגה לעיניים, הוא יכול להרים את כל האירוע בדרגה אחת למעלה.
להלן מספר רעיונות לשדרוג שולחן האוכל:
 
כרטיסי הושבה
 

כרטיס הושבה בסגנון אביבי
 
כרטיסי הושבה שאנו מכירים היטב מעולם החתונות יכולים לתרום לאירוע המשפחתי שלכם. הכרטיסים חוסכים את ההתדיינות של מי יושב ליד מי ומונעים תקלות מיותרות שעלולות להתרחש, אך הם גם תורמים ליוקרה של האירוע – האורחים חשים שהערב הזה נשתנה לכל הלילות, והם מבינים החשיבות שאתם מעניקים לערב ליל הסדר (ואת ההשקעה שלכם בהכנה שלו).
 
קישוט לכוסות יין
 
קישוט לכוסות יין לאירוע
קישוט לכוסות יין עם הקדשה אישית
 
כוסות היין הן חלק חשוב מליל הסדר – האורחים שלכם אמורים לשתות 4 כוסות, ובכל משפחה יש את "המחמירים" שישתו אפילו יותר. לכן, מומלץ בחום להשקיע בכוסות מעוצבות שמשלימות את היין האיכותי שתגישו. PAPERBOUTIQUE מציעה לכם דרך להעצים אף יותר את החוויה עם קישוט כוסות יין מיוחד. הקישוט מתלבש על הכוס והופך את השולחן לחגיגה לעין. על הקישוט אפשר גם להוסיף כיתוב אישי.
 
כרטיסי תודה – פאזל
 
חג האביב בפתח ואתם יכולים לתת לשולחן הסדר שלכם מגע אביבי, משמח לבב, בדמות כרטיס תודה שהופך לעציץ קטן. כרטיס התודה הוא מגע אישי מקסים שלכם כמארחים, והוא גם חוויה שהאורחים שלכם לא ישכחו – גם בסדר הבא, והבא אחריו (וכנראה תמיד יזכרו בסדר ההוא עם הכרטיסי תודה).
 
כרטיס תודה - הופך לפאזל

חזור לבלוג

עיצוב אתר: ירדן גלילי