מסיבת רווקות – תשובות לשאלות שאתן רוצות לשאול

פורסם תחת בלוג, השראה, טיפים ועצות, מקום לאירוע

מי מארחת את מסיבת הרווקות ומי אחראית לעלויות? מי תוזמן לאירוע ומתי כדאי לקיים אותו? מהו תאריך רחוק מדי ממועד החתונה? כמה צריך להוציא על מתנה, והאם צריך לשלוח מתנה גם אם לא משתתפים במסיבה?
בטח יש לכם המון שאלות נוספות שנוגעות לארגון מסיבת רווקות לחברה הקרובה או לבת המשפחה שלכם, אז הנה תשובות לחלק מהשאלות.
 
מתי והיכן צריך לקיים את המסיבה?
מטבע הדברים, אי אפשר לקבוע תאריך למסיבת הרווקות לפני שהאורחים מקבלים את ההזמנות לחתונה. אז רק לאחר קביעת מועד החתונה, המיקום וסגנון החתונה – כל האלמנטים שמן הסתם יבואו לביטוי גם בעיצוב ההזמנה – ורק לאחר שההזמנות נשלחו לאורחים, אפשר להתחיל לתכנן גם את מסיבת הרווקות.
בדרך כלל מסיבת הרווקות נערכת כשלושה חודשים, או פחות, לפני החתונה. רצוי שמארגנת המסיבה תתייעץ עם הכלה לגבי התאריך הנוח. לפעמים, עדיף לא לקיים את המסיבה כחודש לפני החתונה כי לכלה יש משימות רבות לקראת החתונה שלה והיא בטח תעדיף להשאיר את סופי השבוע שלה חופשיים.
באשר למיקום, אפשר לערוך את המסיבה בביתה של החברה, אבל גם במסעדה, בפארק או בבית מלון, ובעצם בכול מקום שבו תבחרו. לא חשוב היכן תיערך המסיבה, על המארחת לשלם את החשבון ובשום מקרה לא לאסוף כספים מהחברות במהלך המסיבה.
 
 


 
 
מי מארח את המסיבה?
בדרך כלל השושבינה, ידידת המשפחה או קרובת המשפחה של הכלה היא זו שמארגנת ומארחת את המסיבה. שאלות רבות נכנסות לתכנון האירוע: מהו המיקום האידיאלי? מהו המועד שבו רוב המוזמנים יוכלו להשתתף? מי מסוגל כלכלית לממן את המסיבה?
חשוב לזכור כלל חשוב: אירוח המסיבה הוא בחירה ולא חובה. אם השושבינה מציעה לארח את המסיבה, היא יכולה לבקש משאר החברות הקרובות לשתף אתה פעולה, אבל הן לא חייבות להסכים. קרובי משפחה אחרים או חברים יכולים גם הם להציע לארגן את המסיבה והכלה רשאית לקבל את ההצעה או לדחותה. אגב, זה בסדר גמור גם אם אמה של הכלה, או החמות לעתיד, תארגן את האירוע.
 
מי צריך להיות מוזמן למסיבה?
הכלה צריכה לספק למארגנת המסיבה את רשימת האורחים. חשוב לציין שלמסיבה מוזמנות רק בנות. וכלה שמתפתה להזמין למסיבת הרווקות אורחות שלא הוזמנו לחתונה, חשוב שתדע שזה נחשב למעשה לא ממש מנומס ומציב את החברות האלה בעמדה לא נוחה. בעצם, מה שהכלה אומרת לבנות אלה זה 'בבקשה, תביאי לי מתנה, אבל מצטערת, את לא יכולה לבוא לחתונה עצמה'.
במסיבת רווקות משתתפת בדרך כלל קבוצה נבחרת של חברות וקרובות משפחה, כך שלא צריכה להזמין כל אישה שתשתתף אחר כך בחתונה.
 
איזה סוג של מתנה להביא?
בנות רבות מעדיפות להביא הלבשה תחתונה, כלי בישול, מוצרים לבית או פריטים לירח הדבש. זה גם מאוד פופולרי לרכוש מתנה קבוצתית.
 
 

 
 
מי משלם עבור המסיבה?
נכון שהמארחת אחראית לתשלום עבור המסיבה, אבל אם החברות מסכימות לארח במשותף, זה יהיה נחמד אם יחלקו ביניהן את עלויות המסיבה.
 
האם זו יכולה להיות מסיבת הפתעה?
בדרך כלל לא. המסיבה הזו לא אמורה להיות הפתעה. הכלה רוצה להיראות יפה במסיבה שלה, לבחור שמלה לאירוע ואפילו להספיק לסדר את השיער במספרה. היא לא רוצה לחזור הביתה אחרי יום עבודה מפרך ולמצוא 30 אנשים מחכים לה בבית למסיבת הפתעה.
אבל, אם באמת רוצים להפתיע את הכלה, אפשר לספר לה מתי המסיבה תיערך ולשמור בסוד את שאר הפרטים. וגם אז, כדאי להתייעץ עם הכלה לגבי רשימת האורחים ולא להפתיע או לאכזב אותה במהלך האירוע עצמו.
 
 
 
 

חזור לבלוג

עיצוב אתר: ירדן גלילי