איך בוחרים צלם לחתונה ומבטיחים מזכרת נצח מדהימה?

פורסם תחת איפור, ביוטי, בלוג, טיפים ועצות, צילום וסטילס

אין ספק שחתונה היא אחד האירועים המרגשים בחייכם, ולא תרצו לפספס מזכרת נצח שתונצח במצלמת הצלם המקצועי שלכם. אבל, איך בוחרים את הצלם המתאים? הנה כמה טיפים לעזרתכם:
איך בוחרים צלם לאירוע? הדרך הטובה ביותר לבחור צלם היא הדרך הישנה והטובה – לבקש המלצות מאנשים לגבי הצלם. שימו לב לניצוץ בעיניים ולהתרגשות של הממליץ. אם אתם מבחינים בהם, כנראה שהממליץ מעביר לכם את החוויה המהנה שהייתה לו, ומובטח לכם צילום בחתונה שיענה על החלומות שלכם.
 
איך לא לבחור צלם לאירוע? אל תתפתו לעסקת חבילה בעלות נמוכה שמציע לכם האולם, מבלי שתדעו מראש מיהו הצלם. קחו בחשבון שהחתונה היא אירוע של פעם בחיים. אין פוטושופ שיכול לתקן תמונות מאכזבות, או סצנות שכלל לא צולמו. ובכלל, צילום אירועים מצריך התמחות וניסיון בתחום זה.
 
במה תוכלו לחסוך? הכלל הפשוט הוא שאפשר לחסוך בקייטרינג או ב-DJ, ואף אחד מהאורחים לא יבחין בהבדל. האורחים יזכו בחוויה שיזכרו, אבל מה עם הזיכרונות שלכם? כדי לקבל זיכרון לכול החיים – אל תחסכו בעלויות הצילום ואלבום התמונות. מגיע לכם הטוב ביותר.
 
 


 
 
זוגות רבים נוהגים לצלם צילומי חוץ וצילומי סטודיו לפני החתונה. צילומים אלה מצריכים רקע ותאורה מקצועיים. צלם טוב יהפוך את הזוג ל"דוגמנים ליום אחד" והתוצאות שיתקבלו יהיו מדהימות, לפעמים אולי גם לא יזהו את עצמם… אבל מסורת זו לא תמיד מתאימה לכול הזוגות. אם אתם מאלה שמעדיפים תמונות קלילות וספונטניות בחוץ או באולם, עדיף לדון על כך מראש עם הצלם כדי שיתאים את אופי הצילומים לאישיות של בני הזוג.
 
 
מה באמת חשוב בצילומי החתונה?
החלק המשמעותי ביותר ביצירת האומנות של הצלם, זה אתם, הזוג שמתחתן. לכן, אתם צריכים להיות רגועים ויפים. עליכם לסיים את כל המשימות שלכם לפחות יומיים לפני האירוע ולא ברגע האחרון ולא לפספס שעות שינה, כי התמונות לאלבום הדיגיטלי יחשפו הכול.
כימיה טובה עם הצלם. אם אתם מזמינים צלם שהוא חלק מהעסקה עם האולם, או בעלות נמוכה, אתם עלולים להתאכזב מהעבודה שלו. כך שעדיף לחסוך לעצמכם עוגמת נפש ולדעת בדיוק עם מי אתם עובדים.
לכול זוג יש רשימה של פרטים שחשובים להם כאלה שחייבים שיהיו בצילומים. לדוגמה, זוג אחד יהיה מאוד מאוכזב אם לא יהיה צילום אחד של אם החתן לבדה, בעוד שלזוג אחר זה בכלל לא אכפת. שתפו את הצלם בציפיות שלכם. כדאי לשלוח לו רשימה של מה חשוב לכם ומה לא. אל תצפו שהצלם ידע מעצמו שהאיש עם המשקפיים הוא הדוד שהגיע כל הדרך מאוסטרליה כדי להשתתף בחתונה שלכם.
התבוננות. שתפו את הצלם במאפיינים המיוחדים לכם כבני זוג, או אולי בתחום שאתם ממש אוהבים (ספורט, קולנוע, ריקודים). כך הוא יוכל להוסיף קצת טעם לתמונות שלכם כדי שחלקן יהיה יותר משמעותי ואישי.
 
 

 
 
כמה טיפים נוספים
אתם אולי מכירים את הצלם, אבל זה לא אומר שהוא מכיר אתכם. ארגנו מפגש עם הצלם לפני מועד הצילומים על מנת שהצלם יגיע ויוכל לצלול ישר לתוך העבודה.
אל תבחרו בתסרוקת שמכסה את הדבר החשוב ביותר בפנים שלכם – העיניים. עדיף להשאיר אותן גלויות.
 
 
איפור – כבר הוצאתם כל כך הרבה כסף על ארגון החתונה, אל תחסכו באיפור. הפוטושופ לא יכול להיות תחליף לאיפור איכותי.
הביאו את האיפור אתכם לאולם, לתיקונים.
בואו לאירוע עם הרגשה טובה – זה הכי חשוב. מצלמה של צלם טוב יכולה ללכוד רגשות.

חזור לבלוג

עיצוב אתר: ירדן גלילי