הכנות חתונה ב- eBay – לעשות את זה נכון

פורסם תחת בלוג, טיפים ועצות, שמלות כלה

(תמונה: Shutterstock)

כבר לא מדובר על ניסיון פה, ניסיון שם. היום זוגות רבים פונים ישירות לאתרים בחו"ל כדי לרכוש מוצרים לחתונה ולחסוך כסף, ופעמים רבות בלי להתפשר על איכות. eBay הפך לאתר המרכזי לרכישה של שמלות כלה, חליפות, טבעות ואביזרים למסיבה. האתר העצום מציע טווח שלהם של ספקים באיכויות שונות ובמחירים שונים. אם זאת, עדיין מדובר בעולם חדש ופרוץ, ולא תמיד מה שנדמה שאנחנו מזמינים הוא מה שאנחנו מקבלים.

אלעד גולדנברג, מנהל פעילות עסקית ב- eBay ישראל, שיתף אותנו במספר טיפים שיעזרו לכם לבצע את הרכישה הטובה ביותר:

אמינות – שימו לב לדירוג החנות או המוכר ממנו אתם רוכשים. ברכישת שמלת כלה, לדוגמא, רצוי טרם ביצוע הרכישה לקרוא חוות דעת וביקורות של בנות אחרות שרכשו את שמלה מאותו מוכר. כמו כן מומלץ לבצע את התשלום באמצעי סליקה מאובטח כגון PayPal.

אספקה – טרם ההקלקה על הפריט הרצוי מומלץ בחום לבדוק האם המוכר באמת שולח את המוצר לארץ? מהן אפשרויות המשלוח? מהם זמני אספקת המוצר? (לא הייתם רוצים לגלות יום לפני החתונה שהמפיות לא תואמות לצבע של המפה).
עלויות מכס ומיסוי (בישראל, מוצרים שעלותם עד 500 דולר פטורים ממכס ומוצרים שעלותם עד 75 דולר פטורים גם ממע"מ).
והכי חשוב, מה עלות המשלוח? כדאי גם לדעת שיש חברות שילוח שמספקות כתובת בארה"ב ואז שולחות את המוצר לישראל. מאוד יעיל במקרים בהם המוכר לא שולח לישראל.

השוואה – אל תתפתו לרכוש באתר הראשון אליו הגעתם. ברכישת אביזרים למסיבה למשל, בצעו חיפוש נוסף של הפריטים שאהבתם ורק אז בחרו היכן לבצע את הרכישה. חשוב לזכור להשוות גם את עלויות המשלוח.

החזרים – מומלץ לבדוק את מדיניות החזרת הסחורה של האתר. למקרה שהחליפה של החתן שהזמנתם לא מתאימה במידה, הגיעה פגומה, או לא הגיעה בזמן. מי נושא בעלויות השילוח חזרה, באיזה אופן מתבצע ההחזר הכספי ומה לוחות הזמנים.

אישור – כיוון שלכל מוצר יש מספר גרסאות שונות, צבעים שונים, סט אביזרים שונה, אחריות וכו', הדבר עלול להיות מבלבל. לפני אישור ההזמנה הסופי, ודאו פעם נוספת שהזמנתם את השמלה שבחרתם ולא איזה אביזר קישוט נלווה.

מידות – חשוב לוודא את המידה הנכונה. בבגדים, לעשות מדידת היקפים בבית, בנעליים, למדוד את אורך הרגל בס"מ, לא להתבייש. אם מדובר במותג מוכר, אפשר ללכת לחנות מקומית ולמדוד, לרשום את המידה והדגם המדויקים ולחפש באונליין את הפריט. חשוב לזכור שלעיתים המידות שונות בין ישראל לחו"ל ולכן יש להסתכל במפרט של כל פריט, לפעמים המוכר נותן השוואה למידות שונות בס"מ/באירופה/ארה"ב/מזרח וכו'.

רכישה של שמלות כלה באי ביי

זה המשימה המורכבת ביותר, זאת מכיוון שכל תהליך ההתאמה של השמלה לוקח זמן, ואי אפשר למצוא חלופה ברגע האחרון אם הרכישה לא הייתה מוצלחת. מצד שני זו גם הרכישה שיכולה לחסוך לכם הכי הרבה. לכן, מספר טיפים בנושא:

1. לא לרכוש באי ביי אם אין לכם מספיק זמן למצוא חלופה

2. שקלו להזמין יותר משמלה אחת מספקים שונים. הדבר יקטין מאוד את הסיכון לכך שיגיע מוצר שלא התכוונתן אליו.

3. גם אם הכוונה לרכוש באינטרנט, לא לוותר על מדידות בסלוני כלות – כדי לגלות באמת איזה סגנון את אוהבת.

4. להקפיד מאוד על מדידות נכונות, אך ללכת על הצד הבטוח ו"לעגל" למעלה כדי שיהיה אפשר לקצר. כמו כן להשקיע בהזמת בד נוסף לתיקונים.

5. להימנע מרכישת גזרות מסובכות או מחוך הדורשים התאמה מדויקת לגוף

ולסיום מספר אתרים מומלצים לרכישה לחתונה שאספנו באינטרנט:
המלצה על שמלה לטראש
המלצה על אתר לרכישת שמלת כלה
מומלץ להצטרף לקבוצת הזמנת שמלת כלה מהאינטרנט

אם אתם מוצאים אתרים מומלצים נוספים, שלחו לנו info@paperboutique.co.il
או בעמוד הפייסבוק שלנו

ל- PAPERBOUTIQUE אפשרויות למיתוג אישי של הזמנות חתונה וקישוטים לשולחן חתונה

חזור לבלוג

עיצוב אתר: ירדן גלילי